PhpMyAdmin MySQL Import Size’ın Arttırılması Değiştirilmesi

Merhaba,

Eğer phpmyadmin kullanıyorsanız, import işlemi sırasında büyük olasılıkla 2MB’den fazla bir dosyayı export / import işlemlerinde kullanmak istediğinizde aşağıdaki hata ile karşılaşacaksınız. Default olarak PhpMyAdmin üzerinden upload ederek kullanabileceğiniz max dosya boyutu 2MB’dir. Bunu arttırmak için aşağıdaki adımları uygulamamız gerekmektedir.

You probably tried to upload too large file. Please refer to documentation for ways to workaround this limit.
Muhtemelen çok büyük dosya göndermeyi denediniz. Lütfen bu sınıra çözüm yolu bulmak için belgeden yararlanın.

Karşılaştığımız bu hatanın çözümü için “php.ini” dosyası içerisinde bulunan birkaç parametreyi değiştirmemiz gerekmektedir.

Değerlerin atanması sırasında dikkat etmeniz gereken tek şey, upload_max_filesize‘ın değerinin upload etmek istediğiniz dosya boyutundan büyük olması gerekmektedir. post_max_size değeri upload_max_filesize‘dan büyük olması gerekmektedir ve son olarak, memory_limit hem upload_max_filesize‘dan hemde post_max_size‘dan büyük olması gerekmektedir.

Eğer “php.ini” dosyasını değiştirebilecek yetkilere sahip değilseniz, bu işlemi .htaccess üzerinden de gerçekleştirebiliriz. Bunun için .htaccess dosyasınızın içerisine aşağıdaki parametreleri eklemeniz gerekmektedir.

Yararlı olması dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.